Dec 17, 2015

FANTASTIČNA IGRA: Teletović postigao 24 poena protiv aktuelnih NBA prvaka

Ekipa našeg reprezentativca Mirze Teletovića, Pxoenix Sunsi, poraženi su u gostima od domaćina Golden State Warriorsa sa 128:103, a naš košarkaš je meč završio sa fenomenalnih 24 poena za 24 minute na parketu (9 od 13), a imao je četiri skoka i dvije asistencije.

Dobri su Sunsi ušli u meč. Bili su ravnopravan rival u prvom poluvremenu nakon kojeg je domaći tim imao tri poena prednosti, 59:56. Međutim, igra tima iz Arizone se raspala u trećoj dionici.

Klay Thompson je bio nezaustavljiv, a ovaj dio Warriorsi su dobili s nevjerovatnim rezultatom 46:19 i pobjednik je već bio poznat. Uspjeli su Sunsi u posljednjoj dionici da smanje veliki zaostatak i dođu na ipak pristojnih minus 15, no više od toga nije moglo.

Najbolji kod Warriorsa bili su Klay Thompson koji je ubacio 43 poena od čega osam trojki i Steph Curry sa 25 poena i 7 asistencija.