Dec 15, 2015

Engleska u šoku: Objavljena imena pet prvotimaca Chelsea koji su prodali Mourinha!

Kad je Jose Mourinho nakon poraza od Leicestera 2:1 rekao da su ga igrači izdali, te naglasio kako je Chelsea lani bio prvak zbog njega i njegovog fenomenalnog rada, a ne igrača, koje je ionako učinio boljima nego što stvarno jesu, Goal analizira koji su to igrači 'izdali' Portugalca.

Ljubavi među njima, jasno je, više nema i samo je pitanje dana kada će Abramovič presjeći tu agoniju. Naslov prvaka već je izgubljen, polako i mjesto u Ligi prvaka curi, može li spasiti sezonu trijumfom u Ligi prvaka?

1. Diego Costa

Prošle sezone nakon prvih 16 utakmica imao je 12 golova iz 30 udaraca na gol. Ove sezone nakon 16 kola ima tri gola iz 19 udaraca. Lani je, dakle, zabijao svaku 91 minutu, ove sezone svakih 368 minuta.

2. Cecs Fabregas

Prošle je sezone u prvih 16 kola igrao 180 minuta više (1327:1164), zabio je jedan gol, ove sezone ni jedan, ali zakazao je u svojim glavnim osobinama. Lani je, naime, u ovom razdoblju imao 11 asistencija, ove ima samo dvije, stvorio je 50 šansi suigračima, a ove sezone upola manje - 25. Dok je prošle sezone imao 1151 točno dodavanje, ove sezone 902.

3. Eden Hazard

U prvih je 16 kola prošle sezone imao 24 udarca i šest golova, a ove sezone ima 15 udaraca i još je bez gola. Također, kao najbolji dribler lige lani je imao 73 uspješna driblinga nakon 16 utakmica, sad je tek na 48.

4. Branislav Ivanović

Ove sezone ima 15 uspješnih startova manje nego lani, a postotak uspješnosti startova pao mu je sa 90 posto na 78 posto...

5. Oscar

Također uspoređujući prvih 16 kola prošle i ove sezone, Brazilac zaostaje u golovima (1:3), asistencijama (0:5), točnim dodavanjima (254:654), stvorenim šansama (6:26!), te uspješnim driblinzima (4:15).