Jan 5, 2016

Steve Nash kupio Mallorcu

Nekadašnji finalista KPK je sada u vlasništvu slavnog košarkaša!



U pitanju je naravno Mallorca, koja je do pre tri sezone igrala u Primeri. Ostrvljani su sada drugoligaši, imali su dosta lomova i finansijskih problema, jedan od vlasnika je bio i Rafael Nadal.

Sada ćemo videti da li su finansijske brige prošlost, Steve Nash NBA legenda je zajedno sa vlasnikom Sunsa Robertom Sarverom kupio Mallorcu za 20 miliona eura.

Ovo je Kanađaninov drugi klub koji posjeduje, podsetimo gazda je MLS franšize iz Vankuvera.

Mallorca je ukupno 27 godina provela u eliti, veći dio u ovom vijeku, neprekidno je od 1997. do 2013. bila u Primeri.

Krajem prošlog vijeka je stigla do finala Kupa Pobjednika Kupova, a ima i domaći trofej, 2003. su osvojili Kup Kralja, a dva puta su bili i treći u Primeri.

Disqus for Komentari

LinkWithin

Related Posts Plugin for WordPress, Blogger...