Dec 20, 2015

Barci novi rekord: Pogledajte kako su Messi i Suarez srušili River

Barcelona je rekordni treći put u istoriji osvojila Svjetsko klupsko prvenstvo pobijedivši argentinski Rive Plate na Nacionalnom stadionu u Yokohami s 3:0.

Za razliku od polufinalnog dvoboja protiv Guangzhou Evergrandea, Barcelona je u finalu istrčala u punom sastavu, s Lionelom Messijem i Neymarom u početnoj jedanaestorici.

Igrao se 36. minut kada je Barcelona povela sa 1:0. Asistenciju Neymara u gol je pretvorio sjajni Leo Messi, koji se ovim golom izjednačio na prvom mjestu vječne liste strijelaca svjetskih prvenstava za klubove (5 golova).

Početkom drugog poluvremena, Suarez je povisio na 2:0 i tako doveo Barcelonu na korak do osvajanja nove titule. Urugvajac je u 68. minuti postigao svoj drugi gol na utakmici i postavio konačnih 3:0.
Barcelona je u 2015. godini osvojila Primeru, Kup kralja, Ligu prvaka i Svjetsko klupsko prvenstvo, pa će im ova godina na izmaku ostati upisana u istoriju kao jedna od najuspješnijih.